Vefk Nedir, Nasıl Yapılır?

Soru

Vefk, büyüler gibi tılsımlı sözcükler ile hazırlanan, insanların dertlerine şifa olduğuna inanılan bir muska tarzı duaların yazılı olduğu kağıttır. Bu kağıt insanlar tarafından pek çok farklı amaç için kullanılmaktadır. Vefk nedir, nasıl yapılır denildiğinde bir çok duanın bir arada yazılı olduğu ve insan üstünde etkisi büyük olan, insanı o anki sıkıntısından kurtaran bir tılsımdır. Özellikle insanlar bu yöntemi nazar, bereket gibi amaçlar için kullanmaktadırlar. Şifa getirdiğine inanılan vefk üzerinde ayetlerde yazmaktadır. İnsanlar bu dualar yazılı olan muskayı üzerlerinde taşımaktadırlar. Bu şekilde kişinin derdine şifa olmaktadır. Vefk yazılımı için kişilerin iyi bir hocaya gitmeleri gerekmektedir. Kendiniz evde vefk yazamazsınız. Mutlaka kuranı çok iyi bilen birinin ve okumuş birinin bu vefki yazması gerekir. Bu yüzden de hocaya giderek bu vefki yazdırmanız gerekmektedir.

Vefk Ne İçin Yazılır?

Günlük hayatında yıldızı düşün olan kişilere sürekli olarak nazar değmektedir. Bu nazar yüzünden de sürekli olarka kişide bir yorgunluk, ağırlık, uyku hali ve baş ağrısı gibi belirtiler gözükür. Kişi artık hayatını normal bir şekilde yaşayamaz hale gelir. Bu vefk de insan üzerindeki nazarın gitmesini sağlar, kişinin yıldızını yükseltecektir. Bunun için vefk nedir nasıl yapılır denildiğinde kişinin bu yazıyı sürekli olarak üzerinde taşıması gerekmektedir. Aksi taktirde kişinin gene yıldızı düşecek ve nazar değmeye devam edecektir. Bu yüzden mutlaka vefki üzerinizde taşımaya kaybetmemeye ve açmamaya çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Tesirli dua olarak geçen vefk insanlara tamamen şifa olsun diye iyi niyetle yapılmaktadır. Büyülerdeki gibi insanların iradeleri ile oynamazsınız. Sadece kişinin yaşadığı sıkıntıyı çözmek, derdine derman olmak için vefk yazılır. Bunun dışında bir amaçla kullanılamaz.

Vefk Nasıl Yazılır?

Vefk yazılması için kişiler kendileri herhangi bir şey yapamazlar. Mutlaka çok iyi bir hocaya gitmeniz gerekmektedir. Kuranı çok iyi bilen bir hoca tarafından bu vefkin yazılması şarttır. Ancak bu şekilde tesirini gösterecektir. Vefk nedir nasıl yapılır denildiğinde hoca bir kağıt üzerine kurandan ayetler ve dualar yazmaya başlar. Daha sonra bu kağıt muska şeklinde katlanır. Kişi bunu derdine niyet ederek sürekli olarak üzerinde taşımalıdır. Bu şekilde vefk yazılır ve kişi üzerinde kısa süre içerisinde etkili olacaktır.

Vefk Etkileri Nelerdir?

Vefk tamamen kişilerin derdine derman olmak için yapıldığından dolayı kişi bu muskayı üzerinde taşımaya başladığı andan itibaren üzerinde bir rahatlama olacaktır. Bu yüzden de kısa süre içerisinde sıkıntısı ne ise geçecektir. Sadece kişinin bu muskayı üzerinden çıkartmamaya ve kaybetmemeye dikkat etmesi gerekmektedir. Vefk nedir nasıl yapılır denildiğinde yapım işlemleri doğru bir şekilde uygulandığı sürece kişinin derdi ne ise bu vefk ona şifa olacaktır. Dualar ile kişinin korunması sağlanmış olur.

Vefk Ne Kadar Süre Etki Eder?

Vefk kuvvetli bir tılsımdır. Uzun süreli olarak kişi üzerinde etkisini edecektir. Fakat mutlaka kişinin vefki kaybetmemeye ya da açamamaya dikkat etmesi gerekmektedir. Bu şekilde vefk onu uzun süreli olarak koruyacaktır. Fakat vefki kaybettiğinizde gene aynı sıkıntıları yaşamaya başlayacaksınızdır. Bu yüzden mutlaka vefki çok iyi bir şekilde muhafaza etmeye dikkat etmelisiniz. Eğer vefk kaybolur ise mutlaka gene aynı hocaya gidilerek tekrar bir vefk yazılmalıdır. Ancak bu şekilde kişi sıkıntılrından kurtulacaktır. Vefk nedir nasıl yapılır denildiğinde bu tılsımı her hoca yazamaz. Bu yüzden bazı durumlarda etkisini göremeyebilirsiniz. Bunun sebebi vefk değildir. Hocadan kaynaklanmaktadır. Mutlaka çok iyi bir hocaya gitmeniz gerekmektedir.

0
nurgul 4 sene 0 Cevap 233 görüntülenme 0

Soruya Cevap Ver

Araştır
Araştır